Tel: +98 21 888 444 17

شرکت خدمات مسافرتي، جهانگردي و طبيعت گردی

کاخ موزه سعد آباد

کاخ سبز

كاخ شهوند كه اكنون كاخ موزه" سبز" ناميده مي شود يكي از زيباترين كاخ هاي موجود در كشور است.اين كاخ از سال 1307 محل اقامت رضاخان بود. كاخ موزهء سبز در نقطه اي مرتفع در شمال غربي مجموعه كاخ هاي سعدآباد قرار دارد.
در نماي خارجي اين كاخ از سنگهاي سبز معدني كمياب خمسهء زنجان استفاده شده و وجه تسميه كاخ نيز به همين سبب است. ديوارهاي بيرون كاخ به سنگهاي زيباي كنده كاري شده آراسته است.ملات سنگها از سرب است كه مانع شكستن آنها در اثر انبساط و انقباض مي شود. طبقهء ديگر زيرزمين كاخ است و شامل: سالن پذيرايي , دو اتاق خواب با سرويس و سالن ناهارخوري است.
يكي از زيباترين قسمت هاي اين كاخ تالار آيينه است كه با قالي هفتاد متري كار"عبدالمحمد عمواوغلي" مشهد مفروش شده و تاريخ بافت آن بـــــه زمان رضاخان مي رسد.
دستگيرهء درها از برنز مطلا است.ديوارها و سقف تالار, آيينه كاري است و روي آيينه ها با گلهايي از گچ تزيين شده است.در بالاي تالار آيينه يك دست مبل گوبلن قرار دارد كه مربوط به دورهء قاجار و از بيوتات سلطنتي است و ميز وسط آن متعلق به قرن 18 فرانسه است. پرده اي نقره فام با چوب پردهء منبت كاري شده پنجرهء تالار را پوشانده است
 
 
موزه فرشچیان

موزه ای زیبا و پر رمز و راز، موزه ای پر از رنگ و زندگی که دیدگان هر بیننده ای را نوازش میدهد و چه تواناست خالق این همه نور، این همه زیبایی و این همه زندگی.
اسطوره ای با چهره ای پر از مهربانی که با دستان توانمند خود این چنین چرخشها و پیچشهای نرم و لطیفی را خلق کرده است.
ساختمان موزه استاد محمود فرشچیان در مجموعه 110 هکتاری سعدآباد، يك بناي قاجاري است، با وسعتی در حدود 600 متر مربع که برای مدتی محل اسکان رضا شاه به همراه همسر چهارمش ملکه عصمت بوده است.
این موزه در حال حاضر بیش از 50 اثر از استاد را در خود جاي داده که نوازشگر چشم هر بیننده ایست. این موزه در سال 1380 افتتاح شده است.
 
 
موزه هنرهای معاصر
 
یکی از بناهای باشکوه مجموعه سعد آباد ساختمان موزه هنرهای زیبا است که در جنوبی ترین نقطه سعد آباد واقع شده است .این موزه که هر روزه بسیاری از هنر دوستان را به خود جلب می کند دارای سه طبقه با 3600 متر زیر بنا است .
ساختمان این عمارت مربوط به زمان رضا شاه است که ساخت آن از سال 1319 شروع گردید و با تبعید رضا خان در سال 1320 به صورت نیمه کاره رها شد . از آنجا که در بنای آن سنگهای مرمر سیاه رنگ (از معدن ولی آباد چالوس) به کار برده شده بود به کاخ اسود معروف بوده است . از حدود سالهای 1342 تا 1343 تعمیراتی در این بنا انجام گرفت و در سال 1346 رسماً به عنوان وزارت دربار مورد بهره برداری قرار گرفت .
هم اکنون طبقه همکف به 19 اثر از آثار نقاشان معاصر ایرانی که به شیوه ای نو کار کرده اند اختصاص دارد .نقاشانی همچون : سهراب سپهری ،حسین محجوبی، فرامرز پیل آرام ، حسین زنده رودی ،پروانه اعتمادی ، نصرالله افجه ای و....
در طبقه اول موزه نقاشی های زیبایی از نقاشان اروپایی در مکاتب و شیوه های گوناگون به نمایش درآمده اند که در فاصله قرن 17 تا 20 میلادی ترسیم شده اند . نقاشی های غربی بر اساس مکاتب ملی مثل مکتب آلمان ،انگلیس، فرانسه، روس،و غیره تقسیم بندی شده اند .
از جمله نقاشان معروف اروپائی که آثاری از آنان در موزۀ هنرهای زیبا به معرض نمایش گذاشته شده میتوان سالوادر دالی ، جان فردرینگ هرینگ ، پیتر گراهام ، ایوانویچ شیشکین ، فرانسوا موزن و ژول برتون را نام برد .

در طبقه دوم موزه آثار نقاشی هنرمندان ایرانی از دوره صفویه تا قاجار به نمایش گذاشته شده است. نقاشی های دوره صفوی که در این موزه ارائه شده غالباً تصاویری است از افراد درباری آن زمان ، کسانی که احتمالاً هنرمندان نقاش را به شوق نقش تصویر خود به صورتگری وا می داشتند ،از این روست که می بینیم نقاشیهای باز مانده از آن ایام غالباً از صورت پادشاهان ، زنان و مردان درباری ، امرا و صاحب منصبان است .

موزه برادران امیدوار

موزه برادران امیدوار، در بخش شمال غربي مجموعه فرهنگي – تاريخي سعدآباد واقع شده و بناي آن متعلق به دوره قاجار است. اين موزه شامل 4 اتاق با نماي آجري قرمز رنگ و گچ بريهاي زيبا مي باشد، که کالسکه خانه و استراحتگاه سورچی ها بوده است. برادران اميدوار، به نام هاي عيسي در سال 1308 و عبدالله در سال 1311 ه.ش در تهران به دنيا آمدند. آنها در هفت سال اول سفر خود، چهار قاره را با دو موتورسيكلت يك سيلندر مچلس انگليس به قدرت cc 500، كه پدر برايشان خريداري كرده بود، پيمودند و سه سال آخر را با اتومبيلي كه كمپاني سيتروئن فرانسه به آنها اهدا كرده بود، مسافرت كردند. حاصل سفر 10 سالۀ آنها به نود و نه كشور از پنج قارۀ جهان، هزاران عكس، فيلم، صنايع دستي نقاط مختلف جهان و تعداد زيادي مقالات و تحقيقات علمي بود.

جامپینگ

 

altپرش بانجی ورزشی می‌باشد که در آن ورزشکار خود را توسط محافظ و طنابی فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.این ورزش توسط افرادی در دههٔ ۱۹۵۰ میلادی در ابتدا انجام می‌شده‌است. در همان سالها پس از اینکه تلویزیون بی‌بی‌سی در یک برنامه مستند ساختهٔ دیوید فردریک اتنبورو این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، بانجی مشتاقان زیادی در دنیا پیدا کرد. این برنامه در جمهوری وانواتو ساخته شده‌بود و افرادی حادثه‌جو با بستن طناب به قوزک پایشان به پایین می‌پریدند. ین ورزش به طور مدرن برای اولین بار در آوریل ۱۹۷۹ میلادی در بریستول، انگلستان توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزشهای خطرناک انجام شد و این چهار نفر از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند.رهبر این عملیات دیوید کیرک نام داشت که بلافاصله بعد از پایان عملیات دستگیر شد. دیوید چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پلهای گلدن گیت و رویال جورج پرید و باعث محبوبیت این ورزش در بین آمریکایی‌ها شد.
تجهیزات
•    طنابی با قابلیت فنری که ظرفیت فشار و شک ناگهانی را دارد و معمولاً دارای پوشش لاستیکی می‌باشد.
•    پوشش ژاکت مانند که روی تن پوشیده می‌شود.
•    ساق بند و قوزک بند نیز بر روی پا پوشیده می‌شوند. قوزک بند از تجهیزات اجباری می‌باشد. طناب کشدار هم به ژاکت و هم به قوزک بند متصل می‌شود.

پارک ها و فضاهای جنگلی

جنگل ها و پارکهای جنگلیجنگل های طبیعی استان تهران در نقاط مختلف استان پراکنده اند ؛ جنگل های دامنه جنوبی البرز در کوه های تهران و کرج ( ورد آورد - دره وازگن ) را در بر می گیرد. در این مناطق گونه های گیاهی مانند زال زالک ، گوجه وحشی ، زرشک ، انجیر، شیرخشت ، پسته، بادام کوهی ، داغ داغان ، سنجد ، تنگرس ، گز ، ارزن ، سماق ، سیاه دلیک و ... به چشم می خورد. طی سال های اخیر فضاها و پارک های جنگلی جدیدی احداث شده که عمده ترین آنها عبارت اند از:

پارک جنگلی چیتگر

این پارک با 1450 هکتار زمین پردرخت،از شمال به زمین های چیتگر، از جنوب به اتوبان کرج، از غرب

به پیکان شهر، و از شرق به منطقه خرگوش دره محدود می شود. پارک چیتگر از بزرگ ترین پارک های جنگلی استان است.


پارک جنگلی لویزان

این پارک با وسعتی معادل 1100 هکتار،از شمال به قوچک، از جنوب به شمس آباد، از غرب به ده لویزان، محدود می شود و از شرق به پادگان خاتم الانبیاپارک جنگلی وردآورد

پارک جنگلی وردآورد با 1020 هکتار وسعت دومین پارک جنگلی بزرگ استان است که در محدوده کوه قرار دارد های وردآورد در حد فاصل اتوبان کرج و پادگان سپاه

در سطح استان چند پارک جنگلی دیگر نیز وجود دارد، از آن جمله است:

پارک سوهانک با 200 هکتار در شمال شرقی ، سرخه حصار با 850 هکتار در شرق ، توسکا با 300 هکتار در جنوب شرقی و خجیر با 850 هکتار در شمال شرقی تهران، تنوع آب و هوایی استان موجب شده تا پوشش گیاهی نیز در هر منطقه با مناطق دیگر تفاوت داشته باشد. مهمترین گونه های گیاهی استان شقایق، زنبق، درمنه، تلخ بیان، شیرین بیان، ختمی، شنگ، کنگر صحرایی، اسپند، خاکشیر، چوبک و ... است.

دره های تفرجگاهی تهران

دره های تفرجگاهی تهران

دره کردان، واریان، ازنگه

درمسیر جاده کرج به شماری از خوش آب و هواترین گستره‌های ییلاقی پیرامون تهران می توان رسید. پس از پی‌ریزی سد امیرکبیر، تنها راه ارتباطی به ده واریان گذر از دریاچه سد کرج با قایق است. در هتل واریان نیز، که در کنار جاده چالوس قرار دارد، امکاناتی برای قایق‌رانی و اسکی روی آب فراهم آمده است. هوای این منطقه در تابستان ملایم و معتدل و در زمستان بسیار سرد است. باغ‌های سیب و گلستان‌های ازنگه نیز شهرت بسیار دارد.دره کن- سولقان

این دره در شمال شرقی شهر تهران قرار دارد و رودخانه کن، که از بلندیهای شمال البرز سرچشمه می‌گیرد، در مسیر آن جریان دارد. در طول دره‌ها قهوه‌خانه‌هایی وجود دارد که طی روزهای هفته، به ویژه در روزهای تعطیل تابستان، از مسافران پذیرایی می‌کنند.دره جاده چالوس

این دره که در مسیر جاده کرج به چالوس قرار دارد. یکی از زیباترین دره‌های ایران و شاید جهان به شمار می‌آید و چشم‌اندازهای بی‌مانند دارد. در این دره‌ها، رستوران و هتل های بیشماری وجود دارد که می‌توان شب را در آنجا سپری کرد.
دره چالوس به دلیل زیبایی‌های فراوانی که دارد در همه ایام سال، حتی در زمستان که برودت هوا در آنجا به چندین درجه زیر صفر می‌رسد و برف سراسر آن را می‌پوشاند،پذیرای گردشگران می‌باشد و بطور کلی از مناطق دیدنی استان است.
کنار جاده کرج - چالوس، در ۷۰ کیلومتری تهران و در انتهای یک جاده فرعی، مکانی به نام تکیه سپه‌سالار وجود دارد که چشم انداز آن قله هفت خوانها است. در این مکان ساختمانی بزرگ با سالنی مجهز به امکانات رفاهی، برای مسافران وجود دارد.دره اوین- درکه

این دره در شمال شهر تهران واقع است. ابتدای مسیر دره اوین - درکه ،روستای درکه قرار دارد که یکی از خوش آب و هواترین مناطق روستایی تهران است. در طول دره اوین رودخانه‌ای پر آب جریان دارد که در بخشی از مسیر ، به صورت پلکانی در آمده که به هفت حوض معروف است و یک استخر طبیعی ایجاد شده است.
دره اوین - درکه به علت قرار گرفتن در مسیر راه کوه نوردان یکی از پر رفت و آمدترین دره‌های شهر تهران است.دره اوشان- فشم

این دو ناحیه به ترتیب در ۲۰ و ۲۵ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارند. اوشان - فشم در مسیر جاده لشگرک دارای باغ های میوه بسیار است و هوای آن در بهار و تابستان معتدل است. روستاهای آهار، شکراب، لالون، زایکون، گرماب دره و میگون نیز در همان حوالی از مناطق تفریحی‌اند که برای سفرهای یک روزه بسیار مناسب هستند.


 

موزه ها

 

 

نام موزه ها

روزهای بازديد

تلفن

نشانی

تماشاگه تاريخ

همه روزه به جز ايام سوگواری

8۸۷۸۸۶۸۰

خيابان وليعصر بعداز ميرداماد نبش قباديان .

تماشاگه پول

همه روزه به جز ايام سوگواری

8۸۷۷۴۷۴۵

خيابان ميرداماد نرسيده به پل ميرداماد .

تماشاگه زمان

همه روزه به جز ايام سوگواری

2۲۴۱۷۳۳۶

خيابان سر لشگر فلاحی نبش خيابان بغدادی پلاک ۱۲

هنرهای ملی

همه روزه به جز پنجشنبه و جمعه

3۳۱۱۶۳۲۹

ميدان بهارستان خيابان کمال المک ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی

دار آباد

همه روزه به جز ايام سوگواری و شنبه

۲2۲۹۰۰۰۲

خيابان نياوران دار آباد

فرش

همه روزه به جز دوشنبه و ايام سوگواری

88967707

دکتر فاطمی قبل از کارگر شمالی

هنرهای معاصر

همه روزه به جز ايام سوگواری

88963200

خيابان کارگر شمالی جنب پارک لاله

ملی ايران

همه روزه به جز دوشنبه و ايام سوگواری

6۶۷۰۲۰۶۱

خيابان امام خمينی نبش خيابان سی تير

خزانه جواهرات ملی

شنبه تا سه شنبه

۶۴۴۶۳۷۸۵

خيابان فردوس مقابل سفارت ترکيه

صبا

همه روزه به جز پنجشنبه و جمعه

۳3۱۱۱۲۴۶

خيابان جمهوری نرسيده به ميدان بهارستان خ ظهير الاسلام

سکه بانک سپه

هفته دولت و دهه فجر

۳3۱۱۰۰۱۰

ميدان امام خمينی خيابان فردوسی کوچه طبس بانک سپه اداره مرکزی

پست و تلگراف

همه روزه به جز تعطيلات رسمی

۶6۷۰۴۴۵۴

خيابان امام خمينی سر در باغ ملی جنب وزارت امور خارجه

سيزدهم آبان

همه روزه بجز ايام سوگواری

۶6۷۰۹۱۵

ميدان امام خمينی خيابان فردوسی

آبگينه

همه روزه به جز ايام سوگواری-دوشنبه

۶6۷۰۵۶۱۴

خيابان جمهوری خيابان سی ام تير پلاک ۵۵

رضا عباسی

همه روزه به جز دوشنبه

8863001

خيابان شريعتی نرسيده به پل سيدخندان شماره۹۷۲

گنجينه نقاشی پشت شيشه

همه روزه به جز ايام سوگواری و دوشنبه ها

۷7۵۲۶۷۷۷

پيچ شميران ، هدايت ، تقاطع تنکابن ، شماره ۳۴۸

صنعت برق ايران

همه روزه به جز تعطيلات رسمی

۳3۳۴۹۰۴۰

ميدان شهدا خيابان پيروزی خيابان افروز

گنجينه شهدا

همه روزه به جز تعطيلات رسمی

۸8۸۳۰۸۴۰

خيابان طالقانی نبش خيابان شهيد سيد عباس موسوی

تاريخ طبيعی

شنبه تا چهار شنبه

۸8۸۴۳۴۹۸

ميدان هفت تير ابتدای خيابان قائم مقام - شماره ۹

۱۳ آبان

همه روزه به جز ايام سوگواری

۶6۷۰۱۹۱۵

خيابان امام خمينی ميدان امام خمينی نبش خيابان فردوسی

فرش رسام عرب زاده

شنبه تا چهار شنبه

۲2۸۴۹۷۷۵

پاسداران بوستان يکم پلاک

ملی ملک

همه روزه به جز تعطيلات رسمی

۶6۷۲۶۶۱۳

ميدان امام خمينی باغ ملی جنب وزارت امور خارجه

آزادی

همه روزه به جز ايام سوگواری

۶6۰۲۳۹۵۱

ميدان آزادی برج آزادی قسمت زيرين برج

حيات وحش هفت چنار

همه روزه بجز شنبه و ايام سوگواری

۶- ۵5۷۳۸۷۴۵

خيابان قزوين ميدان بريانک خيابان هفت چنار موزه آثار طبيعی و حيات وحش هفت چنار تهران

دوران اسلامی

همه روزه به جز دوشنبه و ايام سوگواری

6۶۷۰۲۰۹۱

ميدان امام خمينی اول خيابان سی تير

دکتر حسابی

شنبه تا چهار شنبه

۲2۲۰۲۰۰۶

ميدان تجريش خيابان مقصود بيگی چهارراه حسابی خيابان حسابی پلاک ۸

باغ موزه هنرهای ایرانی

همه روزه به جز ايام سوگواری

22686066

ميدان تجريش خيابان مقصود بيگی چهارراه حسابی

موزه موسیقی

همه روزه بجز شنبه و ايام سوگواری

22672784

ميدان تجريش خيابان مقصود بيگی- کوچه نمازی

موزه سینما

همه روزه به جز دوشنبه و ايام سوگواری

22719001

خیابان ولیعصر، پایینتر از پل تجریش، خیابان باغ فردوس

موزه مجلس

همه روزه به جز پنجشنبه و ايام سوگواری

33130911

میدان بهارستان

موزه تهران شناسی

همه روزه به جز تعطیلات رسمی

5549057

تقاطع خیابان نواب صفوی و خیابان کمیل، فرهنگسرای انقلاب

عکاسخانه شهر

همه روزه به جز تعطیلات رسمی

88848993

میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار شیراز

موزه استاد صبا

همه روزه به جز تعطیلات رسمی

33111246

میدان بهارستان، خیابان ظهیرالاسلام

موزه تاریخ علوم پزشکی

همه روزه به جز تعطیلات رسمی

6632855

خیابان کارگر شمالی، خیابان شهید فرشی مقدم

 

 

 

کاخ موزه گلستان

نام موزه ها

روزهای بازديد

تلفن

نشانی

نگارخانه

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

حوضخانه

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

عکس خانه

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

عمارت الماس

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

مردم شناسی

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

ايوان تخت مرمر

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

شمس العماره

همه روزه به جز يکشنبه و پنج شنبه

8-33113335

خيابان ۱۵ خرداد ميدان ارک

 

کاخ موزه نیاوران

نام موزه ها

روزهای بازديد

تلفن

نشانی

کاخ احمد شاهی

همه روزه به جز ايام سوگواری و دوشنبه ها

15-22282012

انتهای خیابان نیاوران

کاخ نياوران

همه روزه به جز ايام سوگواری و دوشنبه ها

15-22282012

انتهای خیابان نیاوران

صاحبقرانيه

همه روزه به جز ايام سوگواری و دوشنبه ها

15-22282012

انتهای خیابان نیاوران

گنجينه جهان نما

همه روزه به جز ايام سوگواری و دوشنبه ها

15-22282012

انتهای خیابان نیاوران

 

 

کاخ موزه سعدآباد

نام موزه ها

روزهای بازديد

تلفن

نشانی

ملت

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

سبز

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

هنر های زيبا

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

مردم شناسی

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

نظامی

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

آب

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

آبکار

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

بهزاد

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

هنر ملل

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد

خط وکتابت مير عماد

همه روزه به جز ايام سوگواری

9-22282031

ميدان تجريش خيابان سعد آباد